İşletme Fakültesi

İşletme Fakültesi

Dergiler

T.C. Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Dergisi

T.C. Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Dergisi (önceki adıyla T.C. Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dergisi) 1984 yılından bugüne sosyal bilimler alanında düzenli olarak yayımlanan, 2003 yılından itibaren de hakemli bir bilimsel dergidir. Fakülte dergisinde Türkçe, İngilizce, Almanca ve Fransızca makaleler yayımlanabilmektedir. Dergimiz 2009 yılından itibaren önce EBSCO daha sonra ECONLIT uluslararası endeksleri tarafından taranmak suretiyle uluslararası dergi niteliği kazanmıştır. 23.03.2012 tarih ve 28242 sayılı Resmi Gazete'de yayımlamdığı üzere İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nin üçe bölünmesiyle, dergimiz yayın hayatına İktisat, İşletme ve Siyasal Bilgiler Fakültelerinin ortak yayını olarak T.C. Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Dergisi adıyla devam etmektedir. Dergimiz yayın kurulunca, yabancı dillerde yazılan (İngilizce-Almanca-Fransızca) makalelere öncelik tanınmaktadır.


Ayrıntılı bilgi ve dergi arşivine ulaşmak için lütfen tıklayınız.
Marmara Business Review

Marmara Business Review, Şubat ve Ağustos olmak üzere yılda iki kez yayınlanması planlanan yayın hayatına yeni başlamış akademik ve hakemli bir dergidir. Derginin temel amacı, işletme alanında niceliksel ya da niteliksel özgün ve yeni bilimsel çalışmalar yayınlayarak literatüre katkı sağlamaktır. İngilizce, Almanca ve Türkçe makaleler kabul edilmektedir.

Ayrıntılı bilgi için lütfen tıklayınız.Bu sayfa İşletme Fakültesi tarafından en son 14.06.2016 10:22:09 tarihinde güncellenmiştir.