Fakültemiz Hakkında Genel Bilgiler

Genel Bilgiler

 • Misyonumuz

İşletmecilik alanında pozitif bilimi esas alarak bilgiyi üreten, toplayan ve paylaşan, kurumsal değerlere bağlı, sürdürülebilir bir yaklaşımla çağdaş eğitim, öğretim ve araştırma hizmeti sunan bir fakülte olarak; analitik ve eleştirel düşünebilen, girişimci, yenilikçi, toplumsal fayda odaklı ve sosyal sorumluluk bilinci yüksek bireyler yetiştirmektir.

 

 • Vizyonumuz

İşletmecilik alanında uluslararası akreditasyondan geçmiş, araştırmada, eğitim ve öğretimde ulusal ve uluslararası alanda önde gelen yenilikçi ve girişimci fakültelerden biri olmak.

 

 • Değerlerimiz (Tabi olduğumuz etik çerçeveler ve düzenlemelerle uyumlu)
 1. Akademik Özgürlük ve Özerklik
 2. Akademik Dürüstlük
 3. Kalite
 4. Saygı
 5. Tarafsızlık ve Liyakatı Esas Alma
 6. Kamu Yararının ve Kurumun Çıkarlarının Önceliği
 7. Takım Odaklılık
 8. Kural, Kanun ve Mevzuata Uyum
 9. Sorumluluk ve Hesap Verebilirlik
 10. Sürdürülebilirlik
 11. Yeniliğe Açıklık
 12. Katılımcılık ve İnisiyatif Kullanma
 13. Topluma Karşı Sorumluluk
 14. Öğrenci Odaklılık

 

 • Genel Olarak Fakültemiz Hakkında

Üniversiter nitelikte dünyanın en eski işletmecilik okullarından birisi olan ve gerek ülke çapında, gerek küresel düzeyde iddiasını sürdüren Fakültemiz 137 yıllık köklü  geçmişi ile 2 farklı bölümde, 3 ayrı dilde -Türkçe, İngilizce ve Almanca - 7 lisans programında, 140’a yakın sayıda üstün niteliklere sahip akademik kadrosu ve sayıları 30’u aşan çalışanı ile 4000 lisans ve bir o kadar da yüksek lisans öğrencisine nitelikli eğitim ve araştırma  hizmeti vermektedir. Mutlu öğrenci/mezun ilkesini benimsemiş olan fakültemizde  öğrencilerimiz spor takımları ve öğrenci kulüplerinde rol ve sorumluluklar alarak oldukça başarılı faaliyetlere imza atmaktadırlar.

Gerek küresel gerek yerel  iş dünyasının tercih ettiği mezunlar yetiştiren Fakültemiz 2018 Yılı başından beri Marmara Üniversitesi Göztepe Yerleşkesinde 22.000 m2 kapalı kullanım alanına ve her türlü konfora sahip modern binasında eğitim ve öğretim faaliyetlerini sürdürmektedir. Şehrin en mutena semtlerinden biri olan Kadıköy İlçesi Göztepe Semtinde bulunan yerleşkemize toplu taşıma araçlarıyla çok kolay bir şekilde ulaşılmaktadır.

 


Bu sayfa İşletme Fakültesi tarafından en son 09.08.2020 03:38:24 tarihinde güncellenmiştir.

HIZLI ERİŞİM