İntegral Yatırım ve Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden “Trading Room” iş birliği

İntegral Yatırım ve Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden “Trading Room” iş birliği

İntegral Yatırım ve fakültemiz iş birliği ile kurulan “İntegral Yatırım Trading Room” öğrencilerimizin finansal okur yazarlığına katkı sağlayacak. “İntegral Yatırım Trading Room” sayesinde öğrencilerimiz, sermaye piyasalarında çalışan bir profesyonelin kullandığı birçok uygulamaya ulaşabilecek, okurken finansal piyasaları uygulamalı öğrenip, deneyim kazanabilecek.

Fakültemiz ve İntegral Yatırım arasında yapılan iş birliği kapsamında “İntegral Yatırım Trading Room” projesi hayata geçirildi. “İntegral Yatırım Trading Room”da öğrenciler sermaye piyasalarını bir profesyonel gibi deneyimleyebilecek. Fakültemizde “Finansal Ekonomi” dersini alan öğrenciler, “İntegral Yatırım Trading Room” adı verilen laboratuvardaki bilgisayarlardan, Finnet 2000+, Turkey Data Monitor ve Matrix uygulamalarına ücretsiz erişim imkânı sağlayabilecek ve akıllı ekranlardan finans kanallarını anlık olarak takip edebilecek.

İşletme Fakültesi Dekanlığının düzenlediği açılış törenine İntegral Yatırım üst düzey yöneticileri, öğretim üyelerimiz ve öğrenciler katılmıştır. Açılışa ev sahipliği yapan dekanımız Prof. Dr. Hakan Yıldırım yaptığı konuşmada çağdaş teknolojileri kullanma konusunda Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi’nin ileri bir seviyede olduğundan bahsederek bu merkezin eğitime önemli bir katkıda bulunacağını söyledi ve İntegral Yatırım Genel Müdürü Kıvanç Memişoğlu’na ve merkezin açılışında emekleri bulunan öğretim üyemiz Prof. Dr. Burak Arzova’ya teşekkürlerini iletti.

Ardından söz alan İntegral Yatırım Genel Müdür Yardımcısı İbrahim Taşdoğan, “Sermaye piyasalarındaki bilgimizi ve uzmanlığımızı, bu piyasalara ilgi duyan gençler ile paylaşmak, onlara bu bağlamda yol gösterici olmaktan dolayı büyük mutluluk duymaktayız. İşletme Fakültesi içerisinde açmış olduğumuz “İntegral Yatırım Trading Room” ile bu alanda eğitim alacak öğrenciler, sermaye piyasalarında çalışan bir profesyonelin ulaşabildiği birçok uygulamayı bu laboratuvarda öğrenecek ve finansal piyasalara ilişkin pratik yapıp deneyim sahibi olabilecekler” dedi. Yeni mezunların profesyonel hayata geçişte zorluklar yaşadıklarını gözlemlediklerini kaydeden İbrahim Taşdoğan, ayrıca finans piyasalarında da nitelikli çalışanlara oldukça ihtiyaç olduğunu belirtti ve “Bu attığımız adım ile çözümün bir parçası olabilmek bizleri çok mutlu ediyor” şeklinde konuştu. İntegral Yatırım’daki uzmanların da zaman zaman burada öğrenciler ile bir araya geleceklerini ve seminerler verebileceklerini aktaran İbrahim Taşdoğan, burada eğitim gören öğrencilerin bazılarına da staj olanağı sunabileceklerini de sözlerine ekledi.

İŞ HAYATINA HAZIR OLACAKLAR

Öğrencilerin eğitim hayatların boyunca deneyim kazanmalarının oldukça önemli olduğunu belirten öğretim üyemiz Prof. Dr. Burak Arzova, “Biz eğitimcilerin en büyük sorumluluklarından biri de gençlerimizi, öğrencilerimizi gerçek hayata hazırlamaktır. Biz de bu sorumluluğun bilinci ve Fakülte Dekanımız Prof. Dr. Hakan Yıldırım’ın desteği sayesinde İntegral Yatırım ile çok önemli bir projeye imza attık.” şeklinde konuştu.

2022-2023 bahar döneminde “Finansal Ekonomi” derslerini bu laboratuvarda işleyip uygulamalı olarak yapacaklarını belirten Prof. Dr. Burak Arzova, İntegral Yatırım Trading Room”daki dersliklerin onlarca öğrenciye aynı anda eğitim verilebileceğini belirterek “Üniversite özel sektör iş birliği çerçevesinde öğrencilerin piyasaya hazır hale getirilmesini amaçlamaktayız” dedi.


Bu sayfa İşletme Fakültesi tarafından en son 27.10.2023 18:45:40 tarihinde güncellenmiştir.

HIZLI ERİŞİM