Burs Olanakları

Fakültemiz öğrencilerinin yararlanabilecekleri güncel burs olanakları hakkında detaylı bilgiye Rektörlüğümüze bağlı Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı'nın ilgili sayfasından ulaşabilirsiniz.

 • İstanbul Ticaret Odası tarafından lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencilerine karşılıksız burs
  desteği sağlanacağı ilgi yazı ve eklerinde belirtilmektedir. 2023-2024 öğretim yılı burs başvuruları 02-15 Ekim 2023 tarihleri arasında İstanbul Ticaret Odası internet sitesinden online olarak yapılacaktır

        Ayrıntılı Bilgi İçin

 • Vehbi Koç Vakfı tarafından Fakültemiz öğrencilerine burs desteği sağlanmaktadır. Burs başvuruları vkv.org.tr adresi üzerinden 18 Eylül 2023 -06 Ekim 2023 tarihleri arasında online olarak yapılacaktır.

        Ayrıntılı Bilgi İçin

 • Nef Vakfı tarafından öğrencileri desteklemek amacıyla burs verilecektir. Nef Vakfı burs başvuruları 10-20 Eylül 2023 tarihleri arasında olacaktır.

        Ayrıntılı Bilgi İçin

 • Türkiye Milli Kültür Vakfı tarafından, sosyal bilimler ağırlıklı lisans, yüksek lisans ve doktora
  öğrencilerine karşılıksız burs desteği sağlanacağı ilgi yazıda belirtilmektedir. Burs başvuruları 11 Eylül 2023-22 Eylül 2023 tarihleri arasında kabul edilecektir.

        Ayrıntılı Bilgi İçin

 • Başarılı ve maddi desteğe ihtiyacı olan Üniversitemiz öğrencilerine burs desteği sağlayan Türk Eğitim Vakfı'nın TEV burs başvuruları bu yıl 4 Eylül – 24 Eylül 2023 tarihleri arasında alınacaktır.

        Ayrıntılı Bilgi İçin

 • Türkiye Engelliler Spor Yardım ve Eğitim Vakfı'nın önlisans, lisans veya lisansüstü öğrenimi gören öğrencilerden, örgün eğitime devam eden ve maddi desteğe ihtiyacı olan engellilere, burs vermektedir.

        Ayrıntılı Bilgi İçin

 • ESPS Burs Projesi (Yükseköğretim Öğrencileri İçin AB Bursları)

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesinin lider başvurucu ve koordinatörlüğünde,"NDICI-GEO-NEAR/2022/440/790" kod numaralı ve "EU Scholarships for Perspective Students (ESPS)" isimli AB projesi kapsamında Yüksek Öğretim Öğrencileri için burs başvuruları 20 Eylül 2023 tarihinde başlayacak olup  https://esps.hacibayram.edu.tr/ adresinden başvurulabilecektir.

 • Marmara Belediyeler Birliği, Uluslararası Göç Politikası Geliştirme Merkezi – ICMPD Türkiye, Ankara Üniversitesi ve Hasan Kalyoncu Üniversitesi iş birliğinde 2023-2026 yılları arasında Avrupa Birliği finansal desteği ile AB Burs Programı yürütülecektir. Yüksek öğrenime erişim, toplumsal uyum ve mesleki hayatı desteklemek amacıyla hayata geçirilen burs projesi kapsamında Türkiye'de eğitimine devam eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı, geçici koruma veya uluslararası koruma statüsüne sahip yüksek öğrenim öğrencilerine burs verilecektir. Bu kapsamda Marmara Belediyeler Birliği İstanbul ve Bursa illerindeki burs başvurularını koordine edecektir. Burs başvuruları 20 Eylül 2023 tarihinde başlayacak ve online olarak https://euburs.org adresi üzerinden gerçekleştirilecektir.

 

 • İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından İBB Genç Üniversiteli adıyla eğitim desteği verilecektir. Kendisi veya ailesi İstanbul'da ikamet eden ön lisans,lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencilerinden ihtiyaç sahibi olup Genç Üniversiteli Eğitim Desteğinden faydalanmak isteyenler 26 Eylül 2023-03 Kasım 2023 tarihleri arasında başvurabilirler   

         Ayrıntılı Bilgi İçin

 

 • Özdemir Bayraktar Milli Teknoloji Burs Programı ile Milli Teknoloji hamlesi
  vizyonuna sahip, Türkiye'nin yerli ve milli teknolojisinin geliştirilmesine katkı sağlamak konusunda istekli; lisans ve lisanüstü seviyesindeki toplam 5000 öğrenciye 3000 TL'ye varan burs verilecektir.

        Ayrıntılı Bilgi İçin


Bu sayfa İşletme Fakültesi tarafından en son 17.11.2023 08:56:02 tarihinde güncellenmiştir.

HIZLI ERİŞİM