8. TİDE Farkındalık Ödülleri Sahiplerini Buldu

Şirket yönetim kurullarının ve üst düzey yöneticilerinin stratejik iş ve çözüm ortağı  iç denetçilerin, meslek örgütü  ve aynı zamanda Uluslararası İç Denetçiler Enstitüsü (IIA) ve Avrupa İç Denetim Enstitüleri Konfederasyonu (ECIIA)’nun temsilcisi olan ve bu bağlamda  mesleğin profesyonellerinin yetkinlikleri, finans ve reel sektör şirketlerimiz ile kamu kurum ve kuruluşlarının kurumsal yönetim kalitesi, düzenleyici otoritelerin düzenlemelerinin uygulamadaki uyum kalitesi, mesleğin akademik gelişimi konularında  çeşitli hizmetler sunan Türkiye İç Denetim Enstitüsü –TİDE, iç denetimde farkındalık yaratmak amacıyla her yıl düzenlediği Farkındalık Ödül Törenini bu yıl 30 Mayıs 2018 tarihinde Rahmi M. Koç Müzesi’nde gerçekleştirdi.  

Mesleki farkındalığın gelişimi ve yaygınlaşmasına katkıda bulunan kurum ve kişiler ile toplumsal alanda fark yaratan kişi ve kurumlar,  6 ayrı kategoride ;

“Kurumsal Farkındalık”, “Bireysel Farkındalık”, “Akademik Farkındalık”, “Toplumsal Farkındalık”, “TİDE Özel Ödülü” ve  “Ali Kamil Uzun Yaşam Boyu Meslek Üstün Hizmet Ödülü” ile ödüllendirildi. 

Bu kapsamda 15 yıla yakın bir süredir TİDE’nin çeşitli yönetim organlarında ve çalışma komitelerinde gönüllü faaliyetler yürüterek mesleğin akademik gelişimine önemli katkılar sağlayan ve üniversitelerle işbirliği içinde gerçekleştirilen  kurumsallaşmış bir çok bilimsel faaliyetin öncülüğünü yapan Fakültemiz Dekanı Prof. Dr. Nuran Cömert, “Ali Kamil Uzun Yaşam Boyu Meslek Üstün Hizmet Ödülü” ile ödüllendirildi. 

Türkiye’de kurulan ilk denetim kulübü olan ve diğer kulüplerin kurulmasına da öncülük eden  Marmara Üniversitesi Denetim Kulübünün temsilcileri  Derin Keskin ve Selin Pamuk ile diğer üniversite kulüp temsilcilerinin de hazır bulunduğu törende Profesör Cömert’e  ödülünü genç öğrenci temsilcileri ile birlikte Ali Kamil Uzun takdim etti.

Törenle ilgili ayrıntılı bilgi için: 

https://www.tide.org.tr/haber/33/8-TIDE-Farkindalik-Odulleri-Sahiplerini-Buldu

 
8. TİDE Farkındalık Ödülleri Sahiplerini Buldu

HIZLI ERİŞİM