‘İç Denetim Zirvesi’ Marmara Üniversitesi Denetim Kulübü Tarafından Gerçekleştirildi

Marmara Üniveritesi Denetim Kulübü 9 Mayıs Perşembe günü İşletme Fakültesi Binasında İç Denetim Zirvesi etkinliğini gerçekleştirdi. Etkinlik Marmara Üniversitesi Denetim Kulübü Başkanı Turan Yaşar’ın açılış konuşmasıyla başladı. Yaşar, konuşmasında kulübün misyonu, vizyonu ve bir sene içerisinde gerçekleştirilen çeşitli etkinliklerden bahsetti. Sonrasında kürsüye çıkan Marmara Üniversitesi Denetim Kulübü Danışmanı ve Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nuran Cömert konuşmasında Denetim Kulübü’nün ve İşletme Fakültesi’nin tarihine dair önemli bilgiler aktarırken aynı zamanda İç Denetim mesleğinin günümüzdeki yeri ve önemine değindi.

“Yönetimin Güvencesi İç Denetim” başlıklı oturum Marmara Üniversitesi İç Denetim Başkanı Dr. Cem Çetin’in moderatörlüğünde gerçekleşti. Bu oturum, kamu sektöründeki meslek profesyonelleri Mehmet Bülbül, Mehmet Ali Kaya ve Bahadır Topal'ın konuşmaları ile devam etti. "Kamuda İç Denetimin Rolü ve Kapsamı", "Kamuda İç Denetçi" olabilmek için kariyer adımları gibi konular ele alınarak oturum tamamlandı.

İkinci oturum TİDE Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mustafa Kemal Tapkan moderatörlüğünde devam etti. Konuşmacılar arasında Ersin Emir, Arzu Pişkinoğlu ve Gökhan Polat gibi meslek hayatında başarılı isimler vardı. EY Danışmanlık Hizmetleri Kıdemli Müdürü Gökhan Polat askerlikten İç Denetime uzanan kariyer yolculuğunu anlattı. Zorlu Holding A.Ş İç Kontrol Genel Müdürü Arzu Pişkinoğlu ise özel sektörde İç Denetimin önemini ve kendi kariyer yolculuğunu katılımcılarla paylaştı. QNB Finansbank Teftiş Kurulu Başkanı Sn. Ersin Emir ise bankacılıkta İç Denetimin işleyişi ve önemi konusunda katılımcıları bilgilendirdi. Aynı zamanda konuşmacıların tümü öğrenciler için özel sektörde İç Denetim alanında ki kariyer fırsatlarından bahsederek öğrencilerin bu alanda ki farkındalığını arttırdılar.

İç Denetim

 

 

 

 

HIZLI ERİŞİM