Hoş geldiniz!

 

2018 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) yerleştirme sonuçları açıklandı. Fakültemizi tercih eden ve lisans programlarımıza yerleşen siz değerli öğrencilerimizi tebrik ediyor, Marmara İşletme'ye hoş geldiniz diyoruz.

Marmara İşletme

 Bilgiden pratiğe, asırlık tecrübe...


 Marmara İşletme

 

Fakültemize yeni kayıt olacak öğrencilerimiz, kayıt süreci hakkında detaylı bilgiyi, Üniversitemiz Öğrenci İşleri Daire Başkanlığınca hazırlanan "MARMARA ÜNİVERSİTESİ 2018-2019 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI ÖSYS YENİ KAYIT KILAVUZUNDAN" edinebilirsiniz.

 

Kazanan öğrencilerimiz kayıt işlemlerinizi 03 - 05/09/2018 tarihleri arasında E-Devlet uygulaması ile yapabilirsiniz. E-Devlet uygulaması öğrencilerin Üniversiteye gelmeden internet üzerinden kayıt yaptırmalarına imkan sağlayan bir uygulamadır. Bu uygulama ile yeni kayıt olacak öğrencilerimiz sıra beklemeden ve herhangi bir belge teslimi yapmadan kayıt işlemlerini bulundukları yerden yapabilirler. Bu uygulama kayıtlanma sürecini kolaylaştıracağından öğrencilerin kayıt işlemlerini E-Devlet üzerinden yapmaları önerilir. E-Devlet üzerinden kayıt yaptırmayan veya yaptıramayan öğrencilerimiz 06 - 07/09/2018 tarihileri arasında Üniversitemiz Göztepe Yerleşkesinde şahsen kayıt yaptırabilirler. Kaydını E-Devlet üzerinden yapan öğrencilerimizin üniversiteye gelerek şahsen kayıt yaptırmasına gerek yoktur.

 

Kız Öğrenci Yurt Başvuruları İçin Tıklayınız.

Yeni Kayıt Oryantasyon Filmleri İçin Tıklayınız.

Marmara Üniversitesi E-Devlet Üzerinden Kayıt İşlemi Video

Öğrenci Bilgi Yönetim Sistemi (ÖBYS) Video

BYS Kullanıcı Oluşturma Video

Katkı Payı Ödemesi Video

Katkı Payından Muaf Olma Video

Ders Seçme-Ders Kayıt Video

HIZLI ERİŞİM