Mezuniyet Töreni ve Yaz Okulu hakkında duyuru

Mezuniyet Törenimiz Hakkında Bilgilendirme

 

Değerli mezunlarımız,

• Fakültemizin 2016-2017 Eğitim-Öğretim yılı mezuniyet töreni 22 Haziran 2017 Perşembe günü Üniversitemizin Anadoluhisarı Yerleşkesinde bulunan büyük futbol stadyumunda yapılacaktır.
• Törene katılacak öğrencilerimizin/mezunlarımızın en geç 16:00'da tören alanında bulunmaları gerekmektedir. 
• Tören yürüyüşü 17:00'da başlayacaktır.
• Mezuniyet Törenine, 22 Haziran 2017 tarihi itibariyle henüz resmi olarak mezun olmamış dördüncü sınıf öğrencilerimiz de katılabileceklerdir.
• Üst yarıyıldan ders alma kuralına göre dördüncü sınıftan ders alan ve mezuniyet hakkını henüz kazanmamış üçüncü sınıf öğrencilerimiz mezuniyet törenine katılamazlar.
• Tören alanına gelen mezunlarımızın tören öncesinde stadyuma girmeyerek, saat 16:30'da kapalı tribünün arkasında yer alacak "toplanma alanında" hazır bulunmaları, ailelerini ve yakınlarını ise stadyumun içine girmeye davet ederek, stadyumun kapalı tribününde oturmaları için yönlendirmeleri rica olunur. 
• Törene katılacak mezunlarımızın sıraya girme aşamasında bir süre ayakta bekleyeceklerini göz önünde tutarak rahat ayakkabılar tercih etmeleri, ancak kot pantolon, şort, sandalet vb. tören atmosferi ile bağdaşmayan giysileri tercih etmemeleri rica olunur.
• Kep ve cübbelerinizi temiz ve ütülü bir şekilde beraberinizde getirmenizi önemle hatırlatırız.
• Tören saati belirlenirken hava sıcaklığı gözetilmiş, tören alanında isteyen mezunlarımıza su dağıtılması planlanmış olsa da, hava sıcaklığının yüksek olacağı gözetilerek tören alanına hazırlıklı gelinmesi (sıcak çarpmasına karşı önlem alınması) tavsiye olunur. 
 • Törenin sonunda yemin töreni ve kep atma seremonisi yapılacağından tüm mezun ve davetlilerin törenin sonuna kadar tören alanından ayrılmamaları önemle rica olunur. 
• Tören esnasında, Tören alanı içerisinde tüm mezunlarımıza ayakta kalıp yorulmamaları amacıyla sandalyeler konulmuş olacaktır. Tören akışını bozmamak için, kep atma anına kadar, dereceye girenler ve ismi okunanlar haricinde ayağa kalkılmaması, tören alanının acil durumlar haricinde terk edilmemesi önemle rica olunur.

 

Tüm mezunlarımızı / mezun adaylarımızı tebrik eder başarılarının devamını dileriz.

 

İşletme Fakültesi Dekanlığı


 

SINAVLAR HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER

  • Sınavlarda KOPYA çekmek, KOPYA çekme girişiminde bulunmak, sınav düzenini BOZMAK veya sınavların yapılmasına bir şekilde ENGEL OLMAK disiplin cezası gerektiren suçlardır.
  • Her türlü DİSİPLİN cezası Not Dökümüne/Transkripte işlenir.
  • Disiplin cezası sizi ömür boyu takip eder. İtibarınıza, dolayısıyla kariyerinize zarar verir. Referanslarınızı etkiler. Bursunuzu kaybedersiniz.
  • Kopya çekerek kendisine avantaj sağlayan öğrenciler haksız bir şekilde not ortalamalarını yükselttiği için bağıl değerlendirme sistemi (çan sistemi) gereği dersi alan diğer öğrencilerin hakkını gasp etmektedirler.
  • Ders Memnuniyet Anketi sizlere daha iyi bir Eğitim-Öğretim imkanı sunabilmek amacıyla hazırlanmış olup, final sınav sonucunuzu öğrenmeden önce dürüstçe ve samimiyetle doldurmanız gereken önemli bir belgedir.
  • UNUTMAYIN, BİR ÖĞRENCİ OLARAK FAKÜLTEMİZDE GEÇİRDİĞİNİZ her gün KENDİ ÖZGEÇMİŞİNİZİ YAZDIĞINIZ bir gündür.
  • Sınav programı, öğrencilerin hangi sınıflardan hangi dersleri aldıkları, yerleşke imkânları, gözetmen kısıtı gibi faktörler dikkate alınarak ve öncelikle öğrenci yararı gözetilerek hazırlanmaktadır.

 

 

Yaz Okulu Devam Zorunuluğu Hakkında Bilgilendirme


Üniversitemizde yaz okulunda derslere devam zorunludur. Bir dersin devam koşulunun daha önce yerine getirilmiş olması, o derse yaz okulunda devam etme zorunluluğunu ortadan kaldırmaz.


Fakültemiz Lisans Programlarında 2016-2017 Eğitim ve Öğretim Yılı, Yaz Okulunda öğrencilerimizin tercihine sunulan (açılması öngörülen) dersler aşağıdaki bağlantılarda yer almaktadır.

(Üniversitemiz yaz okulu yönergesinin 9. maddesinin 3. fıkrası gereğince mezun olabilmesi için beş dersi kalan öğrenciler bu derslerin tamamını derslerin çakışmaması koşulu ile yaz okulunda alabilirler ancak beşinci dersi alabilmeleri için dilekçe ile birimlerine başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Başka üniversiteden yaz okulu alan öğrencilerin durumu aynı yönergenin 10. fıkrasında düzenlenen sınırlamaya tabidir. )


İşletme Bölümü Birinci Öğretim

İşletme Bölümü İkinci Öğretim

İngilizce İşletme Bölümü

Almanca İşletme Enformatiği Bölümü


Yaz okulu ile ilgili sorularınıza yanıt bulabileceğiniz, M.Ü. Yaz Okulu Yönergesine bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

 

 

Yanlış ya da adaletsiz bulduğunuz her türlü şikâyetiniz için lütfen "isletmefakultesi.dekan [a] marmara.edu.tr" adresinden bizi bilgilendiriniz.

HIZLI ERİŞİM