Öğretim Üyemiz Prof. Dr. Olcay Bige AŞKUN "Marmara Üniversitesi Akademik Yayın Ödülüne" layık görüldü.

65.jpg (298 KB)

Marmara Üniversitesi Akademik Yayın Ödülleri Töreni 24 Ekim 2019, Perşembe günü 09. 30’da Marmara Üniversitesi Göztepe Yerleşkesi Dr. İbrahim Üzümcü Konferans Salonu’nda gerçekleşti.

TÜBİTAK Başkanı Sayın Prof. Dr. Hasan Mandal’ın teşrifleriyle gerçekleşen törende Marmara Üniversitesi Akademik Yayın Ödüllerine altı farklı alanda başvurmuş olan Öğretim Üyelerimiz’e ödülleri verildi. Her bir alanda birinci olan Öğretim Üyemize, Akademik Yayın Ödülü olarak, 5000 tl nakdi para ödülü ve ayrıca dünyanın herhangi bir yerine gidiş dönüş uçak bileti verildi.  

Marmara Üniversitesi Akademik Yayın Ödül’lerini "Sağlık Bilimleri" alanında Dr. Öğretim Üyesi Turgut Taşkın, "Temel Bilimler" alanında Prof. Dr. Nihan Kayaman Apahon, "Mühendislik" alanında Prof. Dr. Barış Çallı, "Sosyal Bilimler" alanında Prof. Dr. Olcay Bige Aşkun, "Beşeri Bilimler alanında Doç. Dr. Sare Şengün, "Spor Bilimleri" alanında ise Doç. Dr. Ani Agopyan layık görüldü. Öğretim Üyelerimize ödülleri TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal tarafından takdim edildi. 

Rektörümüz Prof. Dr. Erol Özvar da üniversitelerinin temel hedefinin önümüzdeki yıllarda bir araştırma üniversitesi statüsüne erişmesi olduğunu belirterek, "Amacımız hizmetlerinin yanı sıra araştırma geliştirme tarafını ileri götürme çabası vardır. Üniversitemizin araştırma üniversite olma amacına erişeceği inancını taşıyorum." dedi.

TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, üniversitelerin bilim temelli teknolojik gelişme süreçlerine katkı sağlamak amacıyla konferans gerçekleştirdiklerini kaydederek, "Özellikle ülkemizin yaşamış olduğu kritik dönemlerde bilgi ve bilim temelli olan teknoloji geliştirmeye, buna bağlı olarak ürün geliştirmeye olan ihtiyaç çok daha fazla." olduğunu belirtti. 

HIZLI ERİŞİM