Prof. Dr. Helmut Pernsteiner’in İşletme Fakültemizi Ziyareti

Johannes Kepler Üniversitesi , Faculty of Social Sciences, Economics and Business  Dekanı Prof. Dr. Helmut Pernsteiner’in İşletme Fakültemizi Ziyareti - “17 Yıllık İşbirliği”


Helmut_toplu

Johannes Kepler Üniversitesi , Faculty of Social Sciences, Economics and Business  Dekanı  ve aynı zamanda  Fakültemiz Danışma Kurulu üyesi, Prof. Dr. Helmut Pernsteiner fakültemizi ziyaret ederek “Almanca İşletme Bölümü” öğrencilerine  “Dış Finansman”  konulu bir seminer vermiştir.

Bu ziyaret kapsamında Fakültemiz Dekanı Prof. Dr. Nuran Cömert, Almanca İşletme Programı öğretim üyesi, Fakülte yönetim kurulu üyesi Prof. Dr. Haluk Sumer ve  öğretim üyeleriyle bir araya gelen Prof. Dr. Helmut Pernsteiner, JKU ile M.Ü İşletme Fakültesi'nin arasında 17 yıldır devam eden akademik işbirliğini değerlendirmişler, yeni işbirliği fırsatlarını konuşmuşlardır.

Geçen 17 yıl içinde Profesör Dr. Haluk Sumer ve  Prof. Dr. Helmut Pernsteiner, öncülüğünde çok dilli ortak yayınlar yapılmış, gerek ülkemizde gerek Avusturya’da  çeşitli bilimsel etkinlikler, özel toplantılar, tanıtım faaliyetleri vb   düzenlenmiş, etkinliklerde ve bilimsel yayınlarda,  bilim kurulu üyeliği yapılmış,  iki ülke arasında öğretim üyesi ve  öğrenci değişimi Erasmustan önce başlamış ve birçok Türk ve Avusturyalı öğrenci ve öğretim üyesi  bu anlaşmadan yararlanmıştır. 

Gururla ifade edilebilir  ki, Prof. Dr. Haluk Sumer ve Prof. Dr. Helmut Pernsteiner’i editörlüğünde( biri Dr. Meltem Ulusan’ın da katılımıyla) 8 adet, Prof. Dr. Stephan Schöning  Prof. Dr. Helmut Pernsteiner ve Prof. Dr. Handan Sümer Göğüş’ün editörlüğünde 2 adet olmak üzere bugüne kadar yayınlanan 10 adet kitap kapsamında Türkçe, İngilizce ve Almanca dillerinde 120’nin üzerinde Türk ve Yabancı akademisyenin eserleri yayınlanmıştır. En son Ekim 2018’de  JK Üniversitesi  tarafından düzenlenen  EMFAIC konferansına Fakültemiz  Almanca ve İngilizce işletme bölümünden 7 öğretim üyemiz tebliğ sunarak katılmışlardır. Prof. Dr. Haluk Sumer’in  bilim kurulu üyeliği görevini  üstlenmiş olduğu bu   Konferansta sunulmuş olan  tebliğlerden seçilmiş birkaç tebliğ Fakültemizin Journal of Research in Business (JRB) ,dergisinde yayınlanacaktır. 


 

HIZLI ERİŞİM