Sınavlar Hk.

Değerli Öğrencimiz,

Sınavlarla ilgili aşağıda belirtilen uyarılara dikkat etmenizi rica ederiz.

Sınav ortamında yalnız bulunmakla ve soruları herhangi bir öğrenme kaynağı olmadan ya da kimseden destek almadan bireysel olarak cevaplamanız beklenmektedir.


Kopya çekerek kendisine avantaj sağlayan öğrenciler haksız bir şekilde not ortalamalarını yükselttiği için bağıl değerlendirme sistemi (çan sistemi) gereği dersi alan diğer öğrencilerin hakkını gasp etmektedirler.


Sınavlarda KOPYA çekmek, KOPYA çekme girişiminde bulunmak, sınav düzenini BOZMAK veya sınavların yapılmasına bir şekilde ENGEL OLMAK disiplin cezası gerektiren suçlardır.

Her türlü DİSİPLİN cezası Not Dökümüne/Transkripte işlenir.

Disiplin cezası sizi ömür boyu takip eder. İtibarınıza, dolayısıyla kariyerinize zarar verir. Referanslarınızı etkiler. Bursunuzu kaybedersiniz.

UNUTMAYIN, BİR ÖĞRENCİ OLARAK FAKÜLTEMİZDE GEÇİRDİĞİNİZ her gün KENDİ ÖZGEÇMİŞİNİZİ YAZDIĞINIZ bir gündür.


İnternet veya elektrik kesintisi, şarj, cihaz arızası, vb. nedenler mazeret olarak kabul edilmeyeceği için sınav esnasında kullanacağınız cihaz ve gerekli ekipmanların kontrolünün önceden yapılması önerilmektedir.


Yanlış ya da adaletsiz bulduğunuz her türlü şikâyetiniz için lütfen isletmefakultesi.dekan@marmara.edu.tr adresinden bizi bilgilendiriniz.

2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Yarıyılı Ara Sınav Uygulama Usul ve Esasları için tıklayınız. 

HIZLI ERİŞİM