Üniversite – Sanayi İşbirliği çerçevesinde Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi, SİMFER şirketler grubu temsilcilerini konuk etti.

Özellikle son dönemlerdeki televizyon reklamlarıyla adını daha da bilinir hale getiren ve sektörde önemli bir yere sahip olan SİMFER, iş hayatındaki deneyimlerini ve profesyonel bakış açısını iş hayatına girmeye hazırlanan gençlere aktardı. Farklı üniversitelerden gelerek yaz okulundan ders alan öğrencilerle stratejik yönetim süreci ve strateji oluşturma konularının tartışıldığı oturumda SİMFER’in geçmişten günümüze gelişimi, stratejik planlama çalışmaları, rekabet analizi ve pazara giriş stratejileri hakkında bilgi alındı ve öğrencilerden gelen sorular yanıtlandı.

 

Prof. Dr. Deniz ELBER BÖRÜ tarafından derslerde okutulan teorik bilgilerin, iş hayatında nasıl kullanıldığını göstermek ve uygulamacılardan gerçek hayata ilişkin somut örnekler dinlemek üzere düzenlenen panelde, SİMFER kurumsal satış müdürü Hakan ÖZTUNA özelikle son dönemlerde yaşanan kur artışları karşısında firmaların fiyat stratejilerini nasıl belirlediklerini, yerel/uluslararası pazar içerisindeki konumlanmayı nasıl yaptıklarını, kaynak bağımlılığının yarattığı riskleri, yan sanayinin desteklenmesinin rekabetteki avantajını ve pazar kavramının önemini öğrencilere aktardı. Konuşmacı olarak katılan kurumsal projeler yöneticisi Murat Emin KOCAYAKA ise SİMFER’in stratejik planının hazırlanması ile ilgili süreçten bahsederek, hedef pazar belirlemeye ilişkin detaylardan ve firmanın tüketici – müşteri ayırımı içerisinde yerel-uluslararası pazar değerlendirmelerini SWOT analizi kapsamında detaylı olarak öğrencilerle paylaştı.

 

Endüstri.4’ün konuşulmaya başlandığı bir dönemde teknoloji ve ar-ge alanındaki yatırımları ve patent alanında aldığı ödülleriyle bilinen SİMFER ile geleceğin yöneticilerini çağdaş, yenilikçi, dinamik ve bilimsel metotlarla yetiştirmeye çalışan Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi arasında başlayan bu iletişimin önümüzdeki dönemlerde de farklı konu ve platformlarda devam etmesini temenni ederiz.

 

Marmara İşletme

Üniversite – Sanayi İşbirliği çerçevesinde Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi, SİMFER şirketler grubu temsilcilerini konuk etti.

Marmara İşletme

HIZLI ERİŞİM